Hozzávalók:
· 2 csülök (kb. 1,5 kg)
· 1,5 kg krumpli
· 4 fej vöröshagyma
· só ízlés szerint
· 5-6 gerezd fokhagyma
· 1 kis kanál őrölt fekete bors
· 1 kis kanál egész köménymag
Elkészítés
A csülköt beletettem egy lábasba, megsóztam, megszórtam a köménymaggal, őrölt fekete borssal, rápréseltem a fokhagymát, hozzátettem egy karikára vágott vöröshagymát, annyi vizet öntöttem rá, hogy elfedje az egészet és puhára főztem. Ez kb. egy-másfél óra.
A vöröshagymát először félbe vágtam, majd felkarikáztam és egy jó zsíros tepsibe tettem, majd erre került a megfőtt csülök.
Amikor csontos csülköt főztem, akkor főzés után kicsontoztam, félbevágtam, a bőrét kockásra vágtam, betettem a hagymával bélelt tepsibe, meglocsolgattam a zsíros főzőlével, megöntöztem sörrel és légkeveréses forró sütőben szép pirosra sütöttem. A sörtől ropogós lesz a csülök bőre.
A krumplit meghámoztam, megmostam, majd lecsepegtettem róla a vizet, nagy kockákra vágtam, és olajban kisütöttem, majd megsóztam.
Amikor megpirult a hagymás csülök, akkor leszedtem a tepsiről a húst és nagy szeletekre vágtam, a hagymát a zsírral együtt ráöntöttem a sült krumplira és jól összekevertem, majd együtt savanyúsággal tálaltam.
Az igazi csülök Pékné módra úgy készül, hogy együtt sül egy tepsiben a csülök, a krumpli és a hagyma, de nekem ez így sosem sikerült még. Vagy odaégett a krumpli, a hús meg rágós maradt, ha meg sokáig volt fólia alatt, akkor szétpárolódott a krumpli, szóval nem sikerült jól, a fenti módszer viszont nagyon bevált.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.